Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Co po usunięciu zęba: implant, most czy proteza zębowa?

Jeszcze przed usunięciem zęba stomatolog planuje, co nastąpi dalej. Wybiera pomiędzy implantem, protezą ruchomą oraz protezą stałą (określaną również jako most), która uzupełnia brak od jednego do kilku zębów. Od czego zależy ta decyzja? Dentysta z pewnością musi wziąć pod uwagę to, jaki jest stan reszty uzębienia.

Most składa się ze wzajemnie połączonych koron, które umocowane są na filarach (zębach bądź implantach) znajdujących się nieopodal luki po wyrwanych zębach. Jego kolor przypomina barwę zębów. Most porcelanowy można założyć wtedy, kiedy zęby filarowe mają się dobrze. Inną opcją jest most adhezyjny (na włóknie szklanym). Kiedy dentysta go stosuje? Otóż ma on charakter tymczasowy i znajduje swoje zastosowanie, kiedy braki są pojedyncze.

Proteza ruchoma (tj. wyjmowana) używana jest wtedy, kiedy brakuje kilku lub wszystkich zębów. Należy każdego dnia ją wyciągać i czyścić. Co ok. pięciu lat zalecana jest wymiana. Jakie są rodzaje protez? Można wyróżnić protezy częściowe, protezy szkieletowe (konstrukcja metalowa), całkowite protezy osiadające oraz protezy elastyczne.

Bardzo dobrym wyborem jest implant. Do jego zalet należy fakt, że dzięki temu, że przenosi ciężar na szczęki, nie zanikają kości. Właściwie przypomina zwykłego zęba. Przede wszystkim zaś stomatolodzy podkreślają, że jest to rozwiązanie trwałe - implant może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02