Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Współczesne metody wybielania zębów są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne – profesjonalnie wykonany zabieg to gwarancja minimalnej ingerencji w szkliwo i zastosowania środków, które nie podrażniają dziąseł. Procedura dostosowywana jest do stanu uzębienia pacjenta, koloru zębów, ilości przebarwień. Ważne jest jednak, by zabieg wykonywać w zaufanym gabinecie stomatologicznym, gdyż nieodpowiednio dobrana metoda czy ilość preparatu może prowadzić do nadwrażliwości szkliwa czy stanów zapalnych. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że można go przeprowadzać już u dzieci od 14. roku życia, zaś to, jak długo utrzymają się efekty, zależy od indywidualnych nawyków higienicznych i żywieniowych.

Jednak istnieją przeciwwskazania przeciwko wybielaniu zębów, dlatego pierwszym krokiem bielszego uśmiechu musi być wizyta u stomatologa. Lekarz wskaże, jakie kroki należy podjąć przed przeprowadzeniem zabiegu. Wybielania nie przeprowadza się, jeśli zęby objęte są próchnicą – dlatego wcześniej absolutnie konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów.

Wbrew pozorom, to stosowane w domu pasty wybielające, używane w nieodpowiedni sposób i bez konsultacji ze stomatologiem, są niebezpieczne, gdyż mogą osłabić szkliwo. Z tego samego powodu odradza się również stosowanie robionych samodzielnie preparatów z sody czy soku z cytryny.
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02