Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czy zęby mądrości należy usuwać?

Zęby mądrości popularnie nazywane ósemkami potrafią przysporzyć nam mnóstwa kłopotów. Wiele osób jest przekonanych, że zamiast je leczyć i o nie dbać lepiej jest je po prostu usunąć. Czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Decyzja o usunięciu zębów mądrości jest zawsze podejmowana indywidualnie przez lekarza stomatologa. Dokonuje on oceny zębów, biorąc pod uwagę dane, których dostarcza między innymi zdjęcie RTG.

U wielu osób problemów z zębami mądrości nie ma. Zdarzyć się jednak może, że zęby zostaną zatrzymane i utkną albo w kości żuchwy, albo szczęki. Mogą również nie wyrżnąć się w pełni. Typowe jest dla nich również nieprawidłowe przechylanie się, co może powodować nie tylko wady zgryzu, ale również prowadzić do rozwoju próchnicy, a nawet stanów zapalnych. Są to jeden z przyczyn, dla których usunięcie ósemek jest konieczne.

Niektóre osoby – dotyczy to około dziesięciu procent całej populacji – mogą paść ofiarą poważnych problemów podczas wyrzynania się ósemek. Ucisk na pęczek nerwowy oraz torbiele zawiązkowe to podstawa do natychmiastowej interwencji lekarza stomatologa. Z takimi zmianami nie da się jednak nie trafić do gabinetu dentystycznego. Wiążą się one z bardzo silnym bólem, którego stłumienie wymaga zażywania wyjątkowo silnych środków przeciwbólowych. To również stany związane z koniecznością ekstrakcji zębów mądrości.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02