Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym jest radektomia zęba?

Współczesna stomatologia oferuje mnóstwo rozmaitych zabiegów, których celem jest próba uratowania zęba. Zalicza się do nich radektomię, która odpowiednio wykonana, pozwala na zachowanie zęba. Na czym polega zabieg radektomii?

Wielokorzeniowy ząb może mieć jeden korzeń, który nie będzie poddawał się leczeniu kanałowemu. Może być również tak, że na jednym z korzeni nie występuje torbiel. Aby więc nie usuwać całego zęba, można zdecydować się na zabieg radektomii. Jest to odcięcie zniszczonego korzenia przy jednoczesnym zachowaniu pozostałych zdrowych. Warunkiem wykonania radektomii jest jednak możliwość zaopatrzenia tej części zęba, która ma pozostać. Może to być wkład koronowo-korzeniowy bądź korona protetyczna.

Radektomia zęba wykonywana jest po wcześniejszym przeprowadzeniu leczenia kanałowego. Ząb rozcina się i usuwa korzeń, który został chorobowo zniszczony. Pozostała zdrowa część jest podstawą do dalszego leczenia.

Wielu pacjentów często pyta czy zabieg radektomii wiąże się z dużym bólem. Na szczęście dzisiaj stomatologia dysponuje nowoczesnymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na bezbolesne wykonywanie tego rodzaju operacji. Pacjenci, którzy jednak bardzo boją się ewentualnego bólu, mogą zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu w narkozie.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02