Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym są kanały korzeni zębowych?

Zęby każdego z nas mają bardzo charakterystyczną budowę. Wśród charakterystycznych tworów wymienić należy kanały korzeni zębów. Wielu osobom spędzają one sen z powiek, kiedy to konieczne okazuje się być zastosowanie leczenia kanałowego. Czym są kanały korzeni zębowych? Kiedy konieczne jest leczenie endodontyczne?

Kanałami korzeniowymi określa się przestrzenie znajdujące się w korzeniach zębów. Przebiegają przez nie nerwy oraz naczynia krwionośne. To właśnie z tego powodu niegdyś leczenie kanałowe było tak bardzo bolesne.

Kanały korzeniowe na ogół tworzą skomplikowaną sieć, co istotnie utrudnia proces leczenia. Typowe jest występowanie licznych kanałów bocznych, a nawet połączeń między dwoma kanałami. Leczenie endodontyczne jest szczególnie skomplikowane wówczas, gdy kanał jest bardzo zakrzywiony. To wówczas dochodzi najczęściej do złamania narzędzi, którym oczyszcza się kanał. Jest to obecnie jedno niewielu powikłań związanych z tego typu leczeniem.Każdy rodzaj zębów ma różną liczbę korzeni, ale również kanałów. I tak na przykład w czwórkach znajdujących się na dole występuje jeden kanał, podczas gdy w górnych kanałów jest już dwa. W ósemkach kanałów może być nawet sześć. Z tego względu leczenie kanałowe zawsze powinno być poprzedzone wykonaniem zdjęcia RTG.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02