Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym są licówki, korony i mosty?

Współczesna stomatologia oferuje nowoczesne metody, dzięki którym możliwa jest poprawa wyglądu zębów oraz ich wzmocnienie. Do takich metod należą korony, mosty czy licówki.

Licówki to płatki ceramiki dopasowane do kształtu zębów, mocowane przez dentystę na stałe. W zależności od preferencji estetycznych pacjenta i innych czynników, ceramikę napala się na metal lub cercon. Podbudowy różnią się nieznacznie wytrzymałością, ale przede wszystkim dają różne efekty estetyczne. Korony stosuje się, gdy zęby mają mało estetyczny wygląd (co jest szczególnie ważne w przypadku przednich zębów) oraz kiedy są zbyt słabe i stają się podatne na złamania.

Mosty stosuje się, kiedy u pacjenta brakuje jednego lub więcej zębów. Założenie uzupełnienia jest konieczne, gdyż wolne miejsce w łuku może spowodować przemieszczanie się pozostałych zębów. Mosty stomatologiczne przytwierdza się do sąsiadujących zębów bądź implantów na stałe. Również w tym przypadku to lekarz razem z pacjentem decydują o materiale, z którego wykonany będzie most.

Trwałość mostów i koron zależy od wykorzystanego materiału oraz od nawyków higienicznych pacjenta. To, jak długo będą służyć, zależy od stanu zębów naturalnych, do których są przymocowane, dlatego konieczne jest dokładne czyszczenie jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa.
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02