Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Implanty - przeciwwskazaniał

Każdy z nas marzy o idealnym uśmiechu. Niestety, wiele osób boryka się z nierównymi zębami, a nierzadko również z brakami w uzębieniu. Sposobem na zapewnienie sobie idealnego uzębienia jest wszczepienie implantów. Czy jednak zawsze jest to możliwe?

Implanty są obecnie najbardziej nowoczesnym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów. Wykonywane są z bezpiecznych dla ludzkiego organizmu materiałów. Niestety, nie w każdym przypadku można wszczepić implanty zębowe. Dentyści wskazują na pewną grupę przeciwwskazań.

Żaden odpowiedzialny stomatolog nie podejmie się wszczepienia implantów u kobiet spodziewających się dziecka. Przeciwwskazaniem jest także nieustabilizowana cukrzyca, która sprawia, że rany goją się o wiele trudniej. Do chorób uniemożliwiających zastosowanie implantów zaliczają się także różne nowotwory, AIDS, padaczka oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Aby wszczepić implanty, proces rozwoju kości szczęki musi być zakończony. Dlatego nigdy nie przeprowadza się tego zabiegu u osób, które nie ukończyły jeszcze szesnastu lat. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia układu krzepnięcia.

Zanim lekarz podejmie decyzję o wszczepieniu implantów, przeprowadza z pacjentem bardzo dokładny wywiad. Niezbędne jest również wykonanie badań diagnostycznych takich jak tomografia komputerowa.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02