Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Każda osoba używająca sztucznych zębów musi umieć o nie dbać, by jak najdłużej służyły one komfortowemu użyciu. Specjaliści zajmujący się protetyką stomatologiczną zalecają dbanie o protezę tak, jak o prawdziwe zęby. Na pierwszym miejscu stawiane jest odpowiednie czyszczenie, a następnie przechowywanie w dobrym miejscu. Chroni to przed rozwojem bakterii, których pojawienie się w jamie ustnej niesie przykre dla naszego zdrowia skutki.


Dbanie o protezę zębową – o czym należy pamiętać?


Tworzywa wchodzące w skład protez, w tym akryl, posiadają powierzchnię sprzyjającą gromadzeniu się osadu i resztek jedzenia, co w efekcie prowadzi do rozwoju zakażeń. Protezę powinno się myć przynajmniej raz dziennie, choć najlepiej jest to czynić po każdym posiłku. Oczyszczania dokonujemy przy wykorzystaniu specjalnej szczoteczki z włosiem, które nie niszczy powierzchni sztucznych zębów, natomiast kształt szczoteczki sprzyja dokładnemu pozbyciu się zgromadzonych elementów. Należy stosować preparaty dedykowane myciu protez, w tym pasty lub proszki o działaniu antybakteryjnym. Uzupełnienie stanowią tabletki oczyszczające, w których umieszczamy protezę na kilka minut, a następnie myjemy ją szczoteczką i płuczemy bieżącą wodą. Sztuczne zęby powinny być noszone z przerwami. Dla utrzymania protezy w dobrej kondycji należy dbać o higienę jamy ustnej, w tym regularnie oczyszczać język i dziąsła oraz stosować płyn do płukania. Pomocnym będzie także picie herbat ziołowych, na przykład z kory dębu.


Przechowywanie protezy


Wbrew obiegowej praktyce, oczyszczoną protezę należy trzymać w suchym miejscu. Najlepiej, aby był to specjalny i szczelny pojemnik. Trzymanie sztucznych zębów w wodzie sprzyja powstawaniu grzybów. Przed założeniem protezy można na chwilę umieścić ją pod bieżącą wodą w letniej temperaturze.


W celu zachowania długiej żywotności protez


Nosząc protezy zębowe należy przeprowadzać regularne przeglądy u dentysty. Dokonuje on oceny stanu jamy ustnej i sprawdza, czy sztuczne zęby dalej precyzyjnie pasują do podłoża. Zużywanie się protezy jest całkowicie normalne, jednak poprzez coroczną kontrolę stomatologiczną można temu procesowi znacząco zapobiegać.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02