Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Jak rozpoznać paradontozę?

Paradontoza to obecnie jedna z częściej występujących chorób stomatologicznych. Zmagają się z nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie wybiera również, jeśli chodzi o wiek. Czym jest paradontoza? Jak ją rozpoznać? Czy można jej zapobiegać?

Paradontoza to zapalenie przyzębia. W początkowym okresie pojawia się krwawienie, nieprzyjemny zapach z ust, a także ból. Następnie dziąsła puchną. Między nimi a zębami tworzą się charakterystyczne kieszonki, które są jednym z pierwszych sygnałów, że może dojść do utraty zębów.

Pierwsze symptomy to sygnał, że należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Im bardziej zaawansowana będzie choroba, tym trudniej będzie ją opanować.

Lekarze dentyści coraz częściej mówią o grupach osób, które są szczególnie narażone na powstanie zapalenia przyzębia. Zalicza się do nich między innymi palaczy, cukrzyków, osoby chore na AIDS oraz chorych na różnego rodzaju nowotwory. Nie można zapominać również o tym, że częstą przyczyną powstawania paradontozy jest niedostateczna higiena jamy ustnej.

Paradontozę leczy się kilkoma metodami. Podstawą jest oczywiście usunięcie kamienia nazębnego. Często niezbędne okazuje się być podanie antybiotyku. W przypadkach najbardziej zaawansowanych sięga się po zabiegi chirurgiczne. Aby zapalenie przyzębia pokonać, potrzebna jest determinacja chorego oraz pomoc doświadczonego stomatologa.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02