Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A
Biel i równy zgryz to kanony pięknego uśmiechu, do którego dąży każdy, kto dba o swoje zęby. Czasami poprawy wymaga jedynie kolor. Białe zęby możemy uzyskać w niespełna godzinę poddając się zabiegowi wybielania u dentysty. O wiele trudniej koryguje się wadę zgryzu, ponieważ noszenie aparatu ortodontycznego przynosi efekty dopiero po latach. Nieprawidłowy zgryz to nie tylko kwestia estetyki. Może on prowadzić do wielu problemów z uzębieniem – chorób dziąseł, nadmiernego rozchwiania lub wysunięcia zębów, a także do próchnicy, która jest wynikiem trudności z dokładnym oczyszczeniem nierówno ułożonych zębów.

Leczenie wad zgryzu u dzieciDla miarodajnej oceny prawidłowości zgryzu u dziecka należy wybrać się z nim na przynajmniej dwie wizyty kontrolne – pierwsza powinna odbyć się, gdy maluch będzie miał sześć lat, drugą natomiast należy przeprowadzić w wieku lat dwunastu. Wady zgryzu występują u dzieci z powodów genetycznych lub w wyniku złych nawyków takich jak długie ssanie smoczka lub palca. Nieprawidłowościom w budowie uzębienia sprzyja również jedzenie samych papek lub innych miękkich pokarmów, a także zaniechanie leczenia zainfekowanych próchnicą mleczaków.

Zalecenia do korekcji zgryzuNoszenie aparatu ortodontycznego można rozpocząć dopiero wówczas, gdy pojawią się zęby stałe. Jednocześnie na leczenie zgryzu nigdy nie jest zbyt późno – o zęby warto dbać w każdym wieku. Założenie aparatu jest poprzedzane dokładnym wywiadem ortodontycznym, w trakcie którego lekarz ortodonta konsultuje się z innymi specjalistami. Wskazania do noszenia aparatu to oczywiście wady zgryzu. Przodozgryz jest to wada, przy której zaburzone zostały proporcje między żuchwą i szczęką – żuchwa często ulega nadmiernemu rozrośnięciu, natomiast szczęka ma tendencję do zatrzymania się w pewnej fazie rośnięcia. Przy tyłozgryzie szczęka nadmiernie cofa się do środka. Z kolei do powstania zgryzu krzyżowego, w którym zęby zachodzą na siebie, dochodzi najczęściej w wyniku stłoczenia zębów. Zgryz otwarty polega z kolei na tym, że zęby górne nie dotykają zębów dolnych.
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02