Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Kiedy potrzebne jest lakowanie zębów?

Lakowanie jest działaniem dotyczącym tylko dzieci. Jego celem jest zabezpieczenie ich zębów (zarówno stałych, jak i mlecznych) przed pojawieniem się próchnicy. Do atutów lakowania należy fakt, iż jest to zabieg niezwykle prosty. Dzieci z pewnością będą również zadowolone z tego, że nie powoduje on bólu. Warto zdecydować się na tę opcję, ponieważ próchnica łatwo przenosi się z mleczaków na zęby stałe.

Stomatolog może zalakować jedynie zęby zdrowe, dlatego należy zdecydować się na zabieg od razu po pojawieniu się piątek i szóstek. W przypadku dzieci te ostatnie są najbardziej narażone na działanie bakterii. Jest to spowodowane faktem, że zęby mleczne są pokryte je szczelinami i bruzdami, z których niełatwo usunąć resztki jedzenia i pokarmów. W tego typu warunkach najłatwiej rozwijają się infekcje. Nic zatem dziwnego, że problem próchnicy dotyczy zębów większości dzieci.

Lakowanie z pewnością należy do bardzo dobrych rozwiązań profilaktycznych. Pamiętajmy, że wprawdzie na początkowym etapie próchnicę leczy się łatwo (poprzez fluoryzację lub lapisowanie), jednak jeśli się rozwinie, to jej leczenie polega na bolesnym borowaniu, które wiąże się z koniecznością zastosowania znieczulenia miejscowego. Zdecydowanie korzystniej jest nie dopuścić do rozwoju bakterii.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02