Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Kiedy stosować aparat kryształowy?

Aparat kryształowy to jeden z rodzajów estetycznych aparatów ortodontycznych. Ich funkcja jest już zaznaczona w nazwie. Stworzone zostały przede wszystkim dla osób, którym zależy na estetyce. Stałe aparaty rzucają się w oczy, nierzadko z tego powodu dorośli ludzie nie chcą się na nie decydować, mimo że odczuwają potrzebę poprawy wady zgryzu i zastosowanie aparatu zaleca im stomatolog. Dlatego w ortodoncji można mówić o pewnego rodzaju rewolucji – z pewnością ucieszyła ona tych, którzy pragnęli połączyć zalecenia dentysty z dyskrecją oraz poczuciem komfortu i swobody.

Aparaty kryształowe określamy również jako szafirowe, ponieważ szafir stanowi budulec ich zamków, które dzięki niemu charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością, jak również są doskonale przeźroczyste i tym samym trudno je w ogóle zauważyć. Ponadto rzadko się odklejają. Aparat kryształowy nie sposób w ogóle odróżnić od zębów, a zatem jest polecany osobom, które np. z przyczyn zawodowych nie chcą wprowadzać zmian w swoim wyglądzie za pomocą bardziej widocznego odpowiednika.

Niektórzy również twierdzą, że kryształowe aparaty są wygodniejsze niż metalowe, i zwracają uwagę, że szczególnie w mniejszym stopniu odczuwamy ich obecność na dziąsłach. Jednocześnie stomatolodzy podkreślają wysoką jakość tych produktów oraz fakt, iż bardzo dobrze spełniają swoją funkcję.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02