Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Na co zwracać uwagę przy wyborze pasty do zębów?

W celu zabezpieczenia się przed chorobami zębów i dziąseł przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym, codziennym ich szczotkowaniu. Druga kwestia to odpowiedni dobór pasty do zębów. Wprawdzie w mediach pojawia się dużo informacji na temat higieny, mnóstwo jest także reklam różnych marek, często brakuje nam jednak konkretnych wskazówek, czym się kierować przy zakupie pasty do zębów. Trzeba zwracać uwagę na to, co jest napisane na opakowaniu – spośród składników aktywnych największe znaczenie ma fluor, który sprawia, że bakterie nie atakują szkliwa.

Osobom starszym i niemowlętom zalecane są jednak pasty bez tego składnika. Palenie papierosów, spożywanie dużej ilości herbaty albo kawy wpływa na przebarwienia uzębienia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pastę wybielającą. W przypadku krwawienia dziąseł należy upewnić się, że produkt skierowany jest właśnie do osób o takim problemie. Czyli sięgamy po specjalną pastę dla zębów wrażliwych.

Generalnie interesujący nas produkt powinien zawierać informację o tym, że jego działanie pozytywnie wpływa na dziąsła, chroni przed próchnicą, usuwa osady i pozostałości po spożywaniu jedzenia, nie powoduje uszkodzeń szkliwa i błony śluzowej. Z pewnością w paście do zębów muszą znajdować się substancje ścierne i czyszczące.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02