Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Powtórne leczenie kanałowe - kiedy się zdecydować?

Leczenie kanałowe spędza sen z powiek większości pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne. Kojarzy się z niemałym bólem leczonego zęba. Tymczasem dobrze wykonane leczenie kanałowe nie tylko ratuje ząb, ale w żaden sposób nie upośledza jakiejkolwiek funkcji jamy ustnej.

Nie zawsze jedno leczenie endodontyczne – bo tak właśnie określa się fachowo leczenie kanałowe – jest wystarczające. Stomatolodzy wskazują na szereg sytuacji, kiedy niezbędne okazuje się być powtórne leczenie kanałowe. Przeprowadza się je wówczas, gdy doszło do zakażenia bakteryjnego. Również pęknięcie bądź ułamanie korony może być podstawą do przeprowadzenia leczenia kanałowego. Może również zdarzyć się tak, że z sąsiedniego zęba przenosi się stan chorobowy. Wówczas trzeba także przeprowadzić leczenie endodontyczne. Czasami podczas pierwszego leczenia nie wszystkie kanały zostały wypełnione, co nakłada konieczność ponownego leczenia.

Nie należy obawiać się powtórnego leczenia endodontycznego. W niektórych przypadkach jest to bowiem jedyna szansa na to, aby uratować ząb. Alternatywą dla leczenia kanałowego okazuje się być bowiem tylko ekstrakcja zęba, która powinna być brana pod uwagę wyłącznie jako rozwiązanie ostateczne.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02