Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Z czego wykonuje się protezy zębowe?

Kiedy dochodzi do utraty zębów, należy je odtworzyć. Dzięki temu zachowane zostaną funkcje żucia, a wygląd twarzy nie ulegnie zmianie. Rozwiązaniem stosowanym najczęściej są protezy zębowe. Współczesna stomatologia oferuje protezy różniące się między sobą zastosowanym do ich wykonania materiałem.

Najnowocześniejsze protezy wykonuje się obecnie z tak zwanego acronu. Powoli wypierają one te zrobione z nylonu oraz protezy acetalowe. Materiał ten cechuje się przede wszystkim wysoką elastycznością, co zapewnia niezwykłą wygodę użytkowania. Takie protezy nie zawierają składników uczulających. Dlatego zaleca się je osobom mającym skłonność do reakcji alergicznych. Acron to materiał całkowicie bezpieczny, pozbawiony smaku i zapachu. Jest niezwykle lekki, przez co wykonane z niego protezy charakteryzują się niską wagą.

Nadal popularne są protezy akrylowe, które stosowane są od lat. Sprawdzają się doskonale, a ich niewątpliwym plusem jest niższa cena. Modele z nylonu cechują się wysoką elastycznością. Zaleca się je zwłaszcza wtedy, kiedy konieczne jest ominięcie wielu wypukłości kostnych.

Rodzaj materiału zastosowanego do wykonania protezy zawsze powinien wybrać stomatolog, uwzględniając oczekiwania pacjenta, jego potrzeby oraz możliwości finansowe.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02