Każdy z nas marzy o idealnym uśmiechu. Niestety, wiele osób boryka się z nierównymi zębami, a nierzadko również z brakami w uzębieniu. Sposobem na zapewnienie sobie idealnego uzębienia jest wszczepienie implantów. Czy jednak zawsze jest to możliwe?
Implanty są obecnie najbardziej nowoczesnym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów. Wykonywane są z bezpiecznych dla ludzkiego organizmu materiałów. Niestety, nie w każdym przypadku można wszczepić implanty zębowe. Dentyści wskazują na pewną grupę przeciwwskazań.
Żaden odpowiedzialny stomatolog nie podejmie się wszczepienia implantów u kobiet spodziewających się dziecka. Przeciwwskazaniem jest także nieustabilizowana cukrzyca, która sprawia, że rany goją się o wiele trudniej. Do chorób uniemożliwiających zastosowanie implantów zaliczają się także różne nowotwory, AIDS, padaczka oraz reumatoidalne zapalenie stawów.
Aby wszczepić implanty, proces rozwoju kości szczęki musi być zakończony. Dlatego nigdy nie przeprowadza się tego zabiegu u osób, które nie ukończyły jeszcze szesnastu lat. Przeciwwskazaniem są także zaburzenia układu krzepnięcia.
Zanim lekarz podejmie decyzję o wszczepieniu implantów, przeprowadza z pacjentem bardzo dokładny wywiad. Niezbędne jest również wykonanie badań diagnostycznych takich jak tomografia komputerowa.12