Informacje szczegółowe

chirurgia-krakowDo chirurgii stomatologicznej zalicza się cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej m. in. ekstrakcję zębów, którą szczególnie często stosuje się przy usuwaniu ósemek, a także chirurgię przyzębia, czy najnowocześniejszy dział – implantologię.

Implanty są nowoczesną terapią uzupełniającą ubytki zębowe – przywracają one wygląd i funkcje naturalnych zębów. W porównaniu do tradycyjnych technik protetycznych nie wymagają szlifowania zdrowych zębów, a przy tym minimalizują zanik kości, zachowują adekwatny do wieku wygląd oraz dają większą pewność siebie, jednocześnie poprawiając komfort życia.

Implanty Biomet 3i zostały wykonane ze stopu tytanu o najwyższej czystości, który powszechnie najbardziej znany jest z tego, iż nie wywołuje w organizmie żadnych reakcji na ciało obce, ani odczynów alergicznych. Tytan traktowany jest przez organizm jak tkanka własna o czym świadczy fakt, że kość narasta bezpośrednio na implancie. Etap ten określany jest mianem osseointegracji. Po zakończeniu procesu gojenia, gdy implant odpowiednio mocno zakotwiczy się w kości, mocuje się na nim łącznik, który stanowi filar pod końcową pracę protetyczną. Koronę dopasowuje się adekwatnie do wyglądu sąsiednich zębów zarówno pod względem kształtu oraz ubarwienia.

Zalety implantów:

– estetyka naturalnego uzębienia,

– największa stabilność spośród wszystkich metod leczenia protetycznego (stabilność mostów i koron),

– uniknięcie bezpowrotnego zaniku kości , mającego miejsce po usunięciu zęba,

– imitacja naturalnego korzenia zęba,

– brak potrzeby szlifowania sąsiednich zębów,

– sprawność gryzienia jak w przypadku własnych zębów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty usług naszego gabinetu stomatologicznego, gdzie wykonujemy zabiegi chirurgii stomatologiczna takie jak wszczepianie implantów, chirurgia przyzębia czy też usuwanie ósemek. Nasz oddział znajduje się w Krakowie, na Al. Krasińskiego 30.