Implanty stomatologiczne dla każdego

Mimo stale rozwijających się metod leczenia stomatologicznego niekiedy dochodzi do sytuacji, w której tracimy ząb w wyniku ekstrakcji lub silnego urazu mechanicznego. Nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na trwałe braki w uzębieniu. W Gamadent wszystkim, którzy chcieliby odtworzyć brakujący ząb (jeden lub kilka) oferujemy implanty stomatologiczne ‒ w rozsądnych cenach, starannie i indywidualnie dopasowywane do struktury uzębienia każdego pacjenta.

Implantologia ‒ nowoczesna stomatologia

Implantologia jest innowacyjną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem utraconych zębów za pomocą implantów. Te sztuczne korzenie zębów, zazwyczaj wykonane z biokompatybilnego tytanu, są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, aby zapewnić stabilne podparcie dla koron, mostów czy protez. Dzięki implantologii pacjenci mogą cieszyć się nie tylko estetycznym uzupełnieniem braków w uzębieniu, ale również funkcjonalnością zbliżoną do naturalnych zębów. Ta metoda leczenia jest ceniona za swoją trwałość, wygodę i zdolność do poprawy jakości życia poprzez przywrócenie pełnej funkcji żucia oraz estetyki uśmiechu. Implantologia, łącząc zaawansowane technologie medyczne i inżynieryjne, otwiera nowe możliwości w rekonstrukcji uzębienia i jest uważana za złoty standard w protetyce stomatologicznej.

Profesjonalne odtworzenie zębów przy pomocy implantów

Implanty dentystyczne stosuje się wszędzie tam, gdzie utracono naturalny korzeń zębowy. Im wcześniej zdecydujemy się na odbudowę, tym lepiej, dlatego decyzję o wstawieniu implantu zęba najlepiej jest podjąć od razu po utracie zęba. Tytanowa budowa implantu wpływa na jego wytrzymałość, stąd decydując się na zabieg, otrzymujemy gwarancję jego trwałości i stabilności. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę implantów, jakie możemy wszczepić w jamie ustnej pacjenta. Z powodzeniem możemy wstawić implant jednego zęba, np. jedynki, ale też świetnie radzimy sobie z uzupełnieniem szeregu zębów. Równie skuteczni jesteśmy także w rekonstrukcji całkowitego bezzębia. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, dlatego nie trzeba obawiać się o dolegliwości bólowe w czasie jego trwania.

Implanty stanowią doskonałą bazę do dalszej odbudowy protetycznej. Można zamontować na nich korony, mosty lub protezy i w ten sposób dokonać całkowitej metamorfozy nawet najbardziej zaniedbanego uśmiechu.

Uzupełnij braki w uzębieniu w Gamadent!

Dlaczego warto wybrać właśnie nasze gabinety jako miejsce wszczepienia implantu zębowego? Usługi w Gamadent są kompleksowe. Zajmujemy się implantoprotetyką, co oznacza, że możesz u nas nie tylko poddać się zabiegowi zakładania implantu zęba, ale także skorzystać z usług polegających na odbudowie zęba tak, by był jak najbardziej kompatybilny kolorystycznie z naturalnym uzębieniem. W ten sposób całe leczenie przebiega szybciej, bez konieczności szukania terminów w innych gabinetach.

Naszych specjalistów cechuje wieloletnie doświadczenie i stale rozwijana wiedza z dziedziny implantologii, a także empatia i troska o samopoczucie pacjenta podczas zabiegu. Stosujemy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym podnosimy komfort pacjentów i redukujemy odczuwanie bólu oraz ryzyko wystąpienia powikłań.

W trosce o przejrzystość zasad współpracy proponujemy następujące opcje implantów stomatologicznych:

Implanty zębowe BIOMET 3i ‒ USA

  • umieszczenie wszczepu ‒ 3000 zł
  • odbudowa protetyczna z koroną porcelanową ‒ 2000 zł
  • konsultacja z implantologiem + diagnostyka przedimplantacyjna z tomografią komputerową i/lub RTG + wszczep + odbudowa protetyczna ‒ 5000 zł

Implanty zębowe SGS Swiss

  • umieszczenie wszczepu ‒ 2500 zł
  • odbudowa protetyczna z koroną porcelanową ‒ 1500 zł
  • konsultacja ze specjalistą + diagnostyka przedimplantacyjna (w tym tomografia komputerowa i/lub rentgen) + wszczep + odbudowa protetyczna ‒ 4000 zł

Powyższy cennik, choć wstępny i ostatecznie uzależniony od indywidualnego przypadku, pozwala naszym pacjentom na zorientowanie się w sumarycznych kosztach leczenia. Wiemy, że cena implantu może być problematyczna i dla wielu osób stanowi barierę skutecznie utrudniającą podjęcie decyzji o zabiegu. Dlatego w Gamadent oferujemy możliwość spłaty w ratach. O szczegóły można zapytać, kontaktując się z jednym z naszych gabinetów w Krakowie lub Myślenicach. Zapraszamy!

Dowiedz się więcej o implantach stomatologicznych! ‒ FAQ

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębów, zazwyczaj wykonane z tytanu, które są wszczepiane w kość szczękową lub kość żuchwy, aby zastąpić utracone zęby.

Jak długo trwa zabieg wstawiania implantu?

Sam zabieg trwa zwykle od 30 minut do godziny, ale cały proces, od konsultacji po ostateczne osadzenie korony, może rozłożyć się nawet na kilka wizyt w gabinecie dentystycznym.

Czy zabieg wszczepienia implantu jest bolesny?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości, z którymi jednak skutecznie radzą sobie zalecone środki przeciwbólowe.

Jakie są przeciwwskazania do założenia implantów?

Przeciwwskazania obejmują niekontrolowaną cukrzycę, choroby serca, ciężkie postacie osteoporozy oraz palenie tytoniu, które może wpływać na proces gojenia. Jeśli chodzi o jamę ustną, to tutaj zarówno nieleczona próchnica, jak i zaawansowana paradontoza mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu wszczepienia implantów zębowych.

Jak długo mogą przetrwać implanty stomatologiczne?

Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych, implanty mogą przetrwać długi czas, często nawet ponad 20 lat.

Czy implanty wymagają specjalnej pielęgnacji?

Implanty wymagają takiej samej pielęgnacji jak naturalne zęby. Warto więc postawić na dokładne i regularne szczotkowanie, nitkowania, a także kontrolne wizyty u dentysty.

Czy mogę jeść normalnie po założeniu implantów?

Po całkowitym zagojeniu i osadzeniu koron, możesz jeść normalnie. Jednak bezpośrednio po zabiegu należy unikać twardych oraz klejących pokarmów.

Czy posiadanie implantów zębowych wyklucza z wykonywania takich badań jak np. rezonans magnetyczny?

Nie, z implantami (w szczególności tymi wykonanymi z tytanu) nadal można wykonywać rezonans magnetyczny czy tomografię komputerową, jednak o ich posiadaniu warto poinformować osobę przeprowadzającą badanie. Mogą bowiem pojawić się pewne artefakty w bliskiej odległości od implantów.

Jakie są ryzyka związane z implantami?

Wśród powikłań, jakie mogą się pojawić po zabiegu wszczepienia implantu zęba, wymienia się: infekcje, uszkodzenie nerwów, możliwość odrzucenia implantu przez organizm. Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu i wykonaniu zabiegu przez doświadczonego stomatologa, ryzyko to jest minimalne.

Czy implanty mogą być odrzucone przez organizm?

Tak, choć jest to niezwykle rzadkie, organizm może odrzucić implant. W takim przypadku istnieją procedury, które pozwalają na ponowne próby wszczepienia implantu.

Czy implanty wyglądają naturalnie?

Tak, implanty są projektowane w taki sposób, aby wyglądały i funkcjonowały jak naturalne zęby.

Czy implanty można wybielać?

Nie, tego rodzaju materiały nie ulegają rozjaśnieniu. Jeśli zatem planujesz wybielanie zębów, najlepiej jest wykonać je przed zabiegiem wszczepienia implantu. Wówczas stomatolog dopasuje barwę implantu do uzyskanej barwy Twoich naturalnych zębów.

Czym się wyróżniają implanty dwufazowe?

Implant dwufazowy składa się z tytanowej śruby, która jest „montowana” w kości, oraz łącznika, który mocowany jest do niej później. To właśnie do łącznika przytwierdza się następnie koronę zęba. Mimo że implanty dwufazowe wymagają dwóch zabiegów chirurgicznych, które rozkładają się w czasie na kilka miesięcy (po pierwszym zabiegu wszczepieniu implantu potrzeba od 3 do 6 miesięcy na zagojenie się dziąsła i integrację implantu z tkankami), są popularniejszym rodzajem implantów, niż np. implanty jednofazowe zakładane podczas jednej wizyty.

Czy każdy może mieć implanty?

Większość osób jak najbardziej może skorzystać z leczenia implantologicznego, ale każdorazowo wymagana jest indywidualna konsultacja, aby ocenić stan zdrowia jamy ustnej i ogólnego zdrowia pacjenta.

Czy mogę dostać implant zaraz po usunięciu zęba?

Czasami jest to możliwe, ale zazwyczaj wymagane jest przeczekanie okresu gojenia zębodołu przed wszczepieniem implantu.

Czy istnieją alternatywy dla implantów?

Alternatywy obejmują mosty i protezy, chociaż implanty są często preferowaną opcją ze względu na ich trwałość i funkcjonalność. W awaryjnej sytuacji można skorzystać z tzw. kosmetycznych implantów zębów tymczasowych. O szczegóły zapytaj swojego stomatologa.

Jakie są koszty związane z implantami zębowymi?

Ceny różnią się w zależności od liczby potrzebnych implantów, materiału, z którego są wykonane, oraz dodatkowych procedur, jakie są wymagane u danego pacjenta przy okazji wszczepiania implantu zębowego, np. specjalistycznej regeneracji kości. O aktualny cennik usług implantologicznych w Gamadent zapytaj w naszych gabinetach w Krakowie oraz w Myślenicach.