Skuteczne wybielanie zębów – dla satysfakcji każdego pacjenta

wybielanie-zebowCodzienne picie herbaty i kawy, palenie papierosów, a także zażywanie niektórych antybiotyków nie wpływa pozytywnie na koloryt naszych zębów. Do silnie barwiących produktów spożywczych, które sprawiają, że trudno nam zachować biel zębów, należą wino, sztucznie barwione słodycze, sosy oraz owoce i warzywa, takie jak maliny, borówki, wiśnie, buraczki, także przetworzone w formie dżemów i konfitur. Ponadto, niewystarczająco dokładne umycie zębów po posiłku powoduje odkładanie się płytki nazębnej, a w efekcie powstanie kamienia. Tym samym uśmiech z niegdyś białego zamienia się w żółty, z nieestetycznymi ciemniejszymi brzegami przy dziąsłach. Nie ulega wątpliwości, że nieestetyczny kolor zębów wpływa na nasze codzienne życie w społeczeństwie. Mają świadomość niedoskonałości, rzadziej się uśmiechamy, odczuwamy skrępowanie w towarzystwie, spada też nasza pewność siebie. Na szczęście współczesna stomatologia, praktykowana przez nas w krakowskich gabinetach, oferuje skuteczne uporanie się z problemem przebarwień.

W Gamadent mogą Państwo skorzystać z dwóch wariantów wybielania zębów: domowa metodą nakładkową oraz za pomocą lampy Beyond. Wybór tej właściwej podyktowany jest zawsze potrzebami, oczekiwaniami i warunkami konkretnego pacjenta. Rozważanie zalet i wad dostępnych możliwości jest pierwszym krokiem, jaki warto uczynić w drodze po śnieżnobiały uśmiech.

Kraków wybielanie zębów - cena

Najtańszą ale też najbardziej czasochłonną metodą jest metoda nakładkowa, którą pacjent wykonuje samodzielnie w domu. W pierwszej kolejności wykonuje się wyciski zębów, na podstawie których tworzy się w laboratorium indywidualne nakładki z cienkiego tworzywa. Następnie wraz z nimi otrzymujemy specjalistyczny preparat wybielający o stężeniu zależnym od wrażliwości zębów. Nakładki zakłada się najczęściej na noc lecz można też nosić je kilka godzin w ciągu dnia. Kuracja tego typu trwa średnio 5 do 10 nocy choć pierwsze efekty widać już po dwóch aplikacjach. Jest ona nie mniej efektywna od pozostałych.

Wybielanie zębów lampą Beyond - Kraków

Druga opcja wybielania proponowana w Gamadent to taka, która wykorzystuje specjalny rodzaj naświetlania, utrwalający zaaplikowany środek wybielający na zębach pacjenta. Wybielanie zębów lampą Beyond w naszym krakowskim gabinecie to cena 800 zł. Krótki czas trwania (zaledwie 45 minut naświetlania) oraz wysoka skuteczność powodują ogromne zainteresowanie tą metodą na całym świecie, także u nas, wśród pacjentów, którzy doceniają nowoczesne metody walki z nieestetyczną barwą zębów. Skierowana jest ona w szczególności do osób, których przebarwienia wynikają z picia kawy i herbaty, palenia papierosów, zażywania leków czy fluorozy.

Wybielanie lampą Beyond polega na odpowiednim wykorzystaniu zimnego światła i niskiej temperatury, dzięki czemu unikamy podrażnienia nerwów. Zabieg wykonuje się jednorazowo i jest on mało inwazyjny. Co więcej, zimne światło sprawia, że ryzyko związane z ewentualnym wystąpieniem bólu lub nadwrażliwości zębów, zarówno podczas trwania, jak i po zabiegu, są zminimalizowane. Uznaje się go za obecnie za najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy sposób na przywrócenie zębom bieli. Efekt jest uzależniony od odpowiedniej pielęgnacji zębów i stosowania właściwych preparatów. Nasi pacjenci, którzy poddali się wybielaniu zębów lampą Beyond, otrzymują szczegółowe wytyczne w dziedzinie prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Zastosowanie się do naszych zaleceń zwiększa trwałość efektów i pozwala cieszyć się estetycznym uśmiechem przez dłuższy czas.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Aby nie zmarnować rezultatów wybielania, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację zębów po zabiegu, niezależnie od tego, czy korzystaliśmy z metody nakładkowej czy też zastosowaliśmy lampę Beyond. Warto myć zęby po każdym posiłku i pamiętać o tym, by po spożyciu kwaśnych produktów nie szczotkować ich od razu, ale dopiero po upływie co najmniej kilkunastu minut. Szczoteczka do zębów może nie wystarczyć. Dobrze jest stosować płyny do płukania jamy ustnej, a także raz na kilka miesięcy skorzystać z profesjonalnej higienizacji w gabinecie dentystycznym. Jeśli pijemy napoje barwiące, o ile to możliwe, użyjmy słomki, która ograniczy bezpośredni kontakt płynu ze szkliwem. Unikajmy też w miarę możliwości produktów, które powyżej opisaliśmy jako negatywnie wpływające na kolor zębów.