W Krakowie stale rośnie liczba prywatnych gabinetów stomatologicznych, proponujących nowoczesne rozwiązania wpływające na zdrowie i estetykę uśmiechu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, w Gamadent oferujemy także usługę bezpłatnej opieki stomatologicznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (czyli dawniejszej kasy chorych). 

Nasza klinika udziela świadczeń z zakresu stomatologii ogólnej dla dorosłych oraz stomatologii ogólnej dla dzieci i młodzieży do momentu ukończenia osiemnastego roku życia. Chcąc skorzystać z konsultacji z dentystą w wyżej wymienionym zakresie, pacjent ma możliwość wyboru dowolnego lekarza stomatologa lub placówki, udzielających na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia świadczeń na terenie całego kraju.

Każdy z naszych trzech gabinetów przyjmuje zarówno tych pacjentów, którzy decydują się na skorzystanie z usługi stomatologa prywatnie, jak i w ramach NFZ. Co ważne, w obu przypadkach współpracujący z nami dentyści świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Dentysta dla dorosłych ‒ prywatnie czy na NFZ?

To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów chcących skorzystać z usług stomatologicznych. Odpowiedź na nie wcale nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Nie ulega wątpliwości, że bardzo często czynnikiem determinującym to, czy udamy się do dentysty prywatnie czy też na fundusz, jest aspekt finansowy. Sumaryczna cena zabiegów dentystycznych, zwłaszcza w przypadku bardzo zaniedbanych zębów bądź braków w uzębieniu, może być dość wysoka. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa koszty leczenia zębów w placówkach, które podpisały stosowną umowę, w tym w naszej. Nie oznacza to absolutnie, że standard leczenia jest wówczas niższy. Dla wszystkich naszych pacjentów dostępne są nowoczesne gabinety, kompetentny personel i najwyższa jakość usług potwierdzona pozytywnymi opiniami osób, które nas odwiedzają.

Czym zajmuje się stomatolog na NFZ w krakowskiej klinice?

Pacjentom zgłaszającym się do nas na leczenie w ramach NFZ przysługują między innymi usługi takie jak:

 • badanie lekarskie kontrolne,
 • badanie stomatologiczne,
 • leczenie próchnicy,
 • usunięcie złogów nazębnych,
 • leczenie zmian w obrębie na błonie śluzowej jamy ustnej,
 • świadczenia z zakresu leczenia endodontycznego (kanałowego),
 • usunięcie zęba oraz wybrane zabiegi chirurgiczne,
 • ewentualne zdjęcia rentgenowskie wewnątrzustne czy ‒ w razie potrzeby ‒ znieczulenie miejscowe zapobiegające dolegliwościom bólowym.

Gamadent ‒ leczenie na NFZ w przychodni stomatologicznej na poziomie

W ramach Gamadent działają trzy filie: dwie w Krakowie oraz jedna w Myślenicach. Pomieszczenia naszych gabinetów dentystycznych są przestronne, komfortowe, a przede wszystkim odpowiednio wyposażone w nowoczesny sprzęt. Przy każdym leczeniu stosujemy też bardzo dobre materiały.

Zalety leczenia na NFZ

 • Bezpieczeństwo i standardy: Leczenie w ramach NFZ jest realizowane na podstawie coraz wyższych standardów medycznych, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność terapii.
 • Dostępność: Dzięki finansowaniu z NFZ, usługi stomatologiczne są dostępne dla szerszego grona pacjentów, niezależnie od ich sytuacji finansowej.
 • Kompleksowa opieka: NFZ zapewnia szeroki zakres leczenia – od podstawowych zabiegów po bardziej skomplikowane procedury, co umożliwia kompleksową opiekę nad zdrowiem jamy ustnej.
 • Ciągłość leczenia: Pacjenci leczeni na NFZ mają zapewnioną ciągłość opieki, co jest kluczowe dla efektywnego leczenia i profilaktyki.

Dlaczego Gamadent?

Szukasz dobrego dentysty na NFZ w Krakowie i okolicach, który nie zapyta: „na fundusz czy na stałe”? Umów się na wizytę w gabinecie stomatologicznym Gamadent. Gwarantujemy Ci:

 • wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem,
 • nowoczesne wyposażenie gabinetów,
 • przyjazną atmosferę i indywidualne podejście do pacjenta,
 • dogodne lokalizacje: w centrum Krakowa, na Ruczaju oraz w Myślenicach.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę i dołączenia do grona zadowolonych pacjentów. Zadbaj o swój uśmiech z nami!

„Ząb bardzo boli mnie teraz. Czy wizyta będzie w odległym terminie?”

Istotne jest też to, że pacjentowi zgłaszającemu ból, udzielamy świadczeń w tym samym dniu, w którym się do nas zgłosi. Jeśli więc potrzebujesz „na już” dobrego stomatologa w Krakowie w ramach NFZ, nasz gabinet jest trafnym wyborem. Zapraszamy!

Poradnia Stomatologiczna
Large sp. z o. o.

Zarejestruj się w Gamadent!

Rejestracja na wizytę jest możliwa telefonicznie, osobiście lub przez osoby trzecie.

Pacjenci, którzy oczekują na świadczenie mają prawo i możliwość zapisania się do „kolejki oczekujących na udzielenie świadczenia” dostępnej w każdej z naszych placówek, po uprzednim poinformowaniu personelu.

Godziny otwarcia naszych gabinetów mogą się różnić w zależności od wybranej przez Ciebie lokalizacji. Sprawdź zatem, w jakich godzinach pracujemy w konkretnym miejscu i dniu tygodnia, a następnie wybierz filię najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

al. Krasińskiego 30/3, 30-101 Kraków

pn-pt: 10.00‒18.00, sb: 8.00‒14.00

tel. 12 422 97 79, tel. kom. 511 556 699

 

ul. Chmieleniec 19/U1, 30-348 Kraków

pn-czw: 14.00‒20.00, pt: 8.00‒20.00, sb: 7.00‒13.00

tel. 12 656 34 33, tel. kom. 796 563 433

 

ul. Sobieskiego 13D/3 32-400 Myślenice

pn-pt: 8.00‒20.00, sb: 8.00‒14.00
tel. 12 274 43 02, tel. kom. 531 115 151

 

FAQ ‒ Najczęściej Zadawane Pytania

Czy potrzebuję skierowania, aby umówić się na wizytę?

Nie, skierowanie nie jest wymagane. Wszyscy pacjenci z ważnym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą korzystać z usług dentystycznych na NFZ.

Jakie usługi stomatologiczne są dostępne na NFZ?

Na NFZ dostępne są podstawowe usługi takie jak przeglądy, leczenie próchnicy, usuwanie kamienia nazębnego, a także niektóre zabiegi specjalistyczne. Bardziej szczegółowo opisujemy to na blogu, w tekście „Które zęby są na NFZ?” ‒ zapraszamy do lektury!

Czy klinika oferuje leczenie ortodontyczne na NFZ?

Leczenie ortodontyczne na fundusz jest dostępne dla dzieci do 12. roku życia. Dorośli pacjenci mogą skorzystać z tej usługi prywatnie.

Jak mogę umówić się na wizytę?

Możesz umówić się na wizytę telefonicznie lub w recepcji kliniki ‒ osobiście lub przez czyjeś pośrednictwo.

Jakie są godziny otwarcia kliniki?

W Gamadent pracujemy od poniedziałku do soboty. Nasze gabinety są otwarte w różnych porach ‒ zależnie od wybranej lokalizacji. Konkretne godziny są podane na naszej stronie internetowej.

Czy klinika zapewnia opiekę dentystyczną w nagłych przypadkach?

Tak, w nagłym przypadku zapewniamy opiekę dentystyczną od ręki. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Czy mogę wybrać dentystę, do którego chcę trafić?

Tak, pacjenci mają możliwość wyboru dentysty z listy specjalistów dostępnych w naszej klinice.

Czy klinika oferuje na NFZ znieczulenie ogólne?

W ramach usług realizowanych na NFZ, przy zabiegach oferujemy znieczulenie miejscowe.

Czy na NFZ nadal są tylko czarne plomby?

Nie! Te czasy już minęły. Obecnie oferujemy pacjentom, również korzystającym z naszych usług w ramach NFZ, wysokiej jakości wypełnienia w kolorze białym.