Autor: gamadent

Stomatolodzy zalecają regularne dbanie o higienę jamy ustnej. W przeciwnym razie mogą wystąpić m.in. choroby dziąseł. Dodatkowymi czynnikami, które sprzyjają ich pojawieniu się, jest cukrzyca czy podatność genetyczna. Zapalenia dziąseł mają pewne specyficzne objawy.

Jednym z najczęstszych symptomów jest pojawienie się krwi podczas szczotkowania. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Chore dziąsła mogą być obrzęknięte i zaczerwienione. Nie lekceważmy bólu w tych okolicach. Nadwrażliwość zarówno na zimne, jak i ciepłe pokarmy i napoje to również alarmujący znak. Na chorobę dziąseł wskazuje fakt, że zęby wydają się dłuższe niż zazwyczaj. Oznacza to, że dziąsła się cofają. Potwierdzeniem choroby niekiedy bywa odpychający zapach z ust bądź nieprzyjemny smak na języku. Może także pojawić się ropa, która wydostaje się spomiędzy dziąseł i zębów.

Niezwłoczne zgłoszenie się do stomatologa – zaraz po tym, jak dziąsła zaczynają krwawić – sprawi, że szybko rozprawimy się z problemem. W innym wypadku może nawet wystąpić zapalenie ozębnej. Rozwój tej dolegliwości dentysta jest w stanie zatrzymać, lepiej jednak w ogóle nie pozwolić jej się pojawić.

Udostępnij ten artykuł!