Autor: gamadent

iały uśmiech procentuje. Czy to w życiu zawodowym, czy prywatnym – dzięki pięknym, lśniącym zębom jesteśmy postrzegani jako bardziej atrakcyjni pracownicy czy partnerzy. Jednak domowe metody wybielające nie dają oczekiwanego efektu, a czasami mogą wręcz zaszkodzić, zwłaszcza gdy cierpimy na nadwrażliwość zębów. Lepiej wybrać zabieg u specjalisty, który jest skuteczny, bezpieczny, trwały i szybki. System wybielający stosowany przez dentystów nazywa się Beyond i polega na użyciu preparatu z dodatkiem nadtlenku wodoru, a następnie naświetleniu zębów za pomocą specjalnych lamp.

Kto powinien, a kto nie może skorzystać z zabiegu?

Wybielanie zębów najlepiej działa na zabarwienia organiczne, czyli związane z naturalnymi procesami w naszym ciele lub prowadzonym trybem życia. Zęby ciemnieją wraz z wiekiem w wyniku ścierania się szkliwa. Zmianę barwy na ciemniejszą powoduje również palenie papierosów oraz nawyki żywieniowe takie jak częste picie napojów typu kawa, herbata, wino i piwo, a także spożywanie barwiących pokarmów, w tym przypraw. Jeśli właśnie dlatego nasze zęby przybrały niechcianą barwę, to z powodzeniem przywrócimy im biel u stomatologa. Wybielania za pomocą lamp nie poleca się natomiast osobom, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł, posiadają naprawdę poważne przebarwienia (np. w wyniku brania leków) lub są w trakcie leczenia zębów.

Wybielanie zębów – efekty

Wybielanie stomatologiczne daje praktycznie natychmiastowy rezultat. Zabieg trwa średnio 45 minut i pozwala uzyskać rozjaśnienie od 5-ciu do nawet 14-stu tonów w skali Vita. Szybki efekt to zasługa skoncentrowanych wiązek światła, których fala wynosi średnio 500 nanometrów. Dzięki temu, że jest ono poddawane filtracji przez 12 tysięcy światłowodów, staje się całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów poleca się usunąć kamień nazębny jeszcze przed zabiegiem. Działanie lampy obejmuje tylko żywe zęby – korony i zęby martwe nie zostaną wybielone. Pamiętajmy, aby po zabiegu przestrzegać zaleceń białej diety, czyli wyłączyć z jadłospisu wszystkie produkty barwiące. Przez pierwsze dni w naszym menu powinno znaleźć się tylko białe pieczywo, jogurty, białe mięso i białe warzywa. Jest to szczególnie istotne, ponieważ zęby po wybielaniu mocno chłoną barwniki z pożywienia.

Udostępnij ten artykuł!