Autor: gamadent

Każdy z nas chciałby być posiadaczem pięknego uśmiechu. Zdrowe, zadbane i śnieżnobiałe zęby to bez wątpienia klucz do tego, aby uśmiechać się bez oporów. Wśród zabiegów stomatologicznych, które okazują się być pomocne znajduje się piaskowanie zębów? Kiedy warto się mu poddać? Jaki efekt można osiągnąć?

Piaskowanie zębów to jeden z zabiegów stomatologii estetycznej. Skutecznie usuwa rozmaite przebarwienia, przywracając zębom piękny kolor.

Wykonanie zabiegu piaskowania zaleca się po usuwaniu kamienia nazębnego. Malutkie ziarenka piasku jeszcze dokładniej usuwają twardą warstwę płytki nazębnej, która pozostała po skallingu.

Picie wina, herbaty, kawy, spożywanie wielu różnych produktów spożywczych – wszystko to sprawia, że na zębach pojawia się brzydki osad. Jego usunięcie szczoteczką jest niemożliwe. Piaskowanie pozwala usunąć brzydkie przebarwienia, które nie tylko szpecą uśmiech, ale stanowią duże zagrożenie dla zdrowia zębów.

Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym. Nawet wrażliwsi pacjenci nie powinni narzekać na jakiekolwiek dolegliwości w trakcie usuwania rozmaitych osadów z zębów. Dla poprawienia komfortu pacjenta do piasku dodawane są specjalne aromaty. Po zabiegu zęby mają piękny kolor.

Udostępnij ten artykuł!