Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

 

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób dziąseł i przyzębia takich jak: obrzęki, zaczerwienienie i krwawienie dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych, wydłużanie się koron zębów, przemieszczanie się zębów, powstawanie szpar między nimi, rozchwianie lub nawet całkowita ich utrata, nieprzyjemny zapach z ust. Objawy takie świadczyć mogą o paradontozie.

Pierwszoplanową rolę w zapobieganiu i całym procesie leczniczym chorób dziąseł i innych tkanek otaczających zęby odgrywa prawidłowa higiena jamy ustnej. Stan, w jakim znajdują się dziąsła ma bezpośredni wpływ na zdrowie zębów – i odwrotnie. Po uprzednim przeprowadzeniu badania lekarz dobiera dla pacjenta indywidualną metodę szczotkowania w zależności od jego potrzeb, stanu uzębienia oraz zdolności manualnych. W ramach instruktażu pacjent może otrzymać również konkretne porady dietetyczne.

Przebieg leczenia periodontologicznego:

- Konsultacja

Na początku lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad na temat ogólnego stanu zdrowia, nawyków higienicznych oraz potrzeb i oczekiwań względem podejmowanej terapii.

-Badania kliniczne i plan leczenia

Następnie lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta, kształt, konsystencję i kolor dziąseł, obecność nieprawidłowości (np. stopień rozchwiania zębów, krwawienia dziąseł, zmiany w przyzębiu) oraz ogólną higienę jamy ustnej. Dodatkowymi badaniami, najbardziej przydatnymi w diagnostyce, są badania radiologiczne.

Po dokładnej analizie danych z badań zostaje opracowany indywidualny plan leczenia, który zostaje przedstawiony pacjentowi.

- Leczenie właściwie

Zazwyczaj pierwszym etapem leczenia właściwego jest profesjonalne oczyszczenie jamy ustnej (skaling naddziąsłowy, skaling poddziąsłowy, piaskowanie) i poinstruowanie pacjenta na temat jej prawidłowej higieny, stanowiącej podstawę terapii.

- Wizyty kontrolne

Wizyty kontrolne są nieodłącznym elementem skutecznego leczenie periodontologicznego. W ich trakcie lekarz ocenia poziom higieny jamy ustnej i dotychczasowe wyniki terapii.


« wstecz
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02