Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Rentgen zęba, Kraków

Badania radiologiczne zajmują w diagnostyce stomatologicznej bardzo ważne miejsce – pozwalają na uzyskanie informacji o stanie uzębienia niedostępnych innymi metodami. Jedną z najpowszechniejszych metod w diagnostyce stomatologicznej jest właśnie RTG zęba. Usługę tę świadczymy w naszym gabinecie dentystycznym w Krakowie.

Rozróżniamy kilka rodzajów rentgenów: - Rentgen punktowy

Zdjęcia punktowe dają najwięcej informacji o stanie pojedynczych zębów. Charakteryzują się dużą dokładnością w odwzorowywaniu nawet małych szczegółów.

- Rentgen pantomograficzny

Zdjęcia wykonane tą metodą pozwalają na uwidocznienie na jednym zdjęciu całego uzębienia, kości szczęk owych oraz sąsiednich struktur. Wykazują mniejszą dokładność niż zdjęcia punktowe, jednak pozwalają na całościową ocenę stanu uzębienia. Rentgen pantomograficzny obecnie często wykonywany jest rutynowo przed podjęciem leczenia stomatologicznego.

- Rentgen cefalometryczny

Rentgen cefalometryczny wykorzystywany jest m.in. w ortodoncji – zdjęcie wykonane za pomocą tego urządzenia doskonale obrazuje profil twarzoczaszki. Umożliwia to bardzo dokładną diagnostykę wad zgryzu i precyzyjne zaplanowanie leczenia ortodontycznego.

- Rentgen stawów skroniowo-żuchwowych

Zdjęcia tego typu wykorzystuje się zarówno w chirurgii stomatologicznej, jak i protetyce i ortodoncji – każda z tych dziedzin zajmuje się bowiem leczeniem chorób i nieprawidłowości stawów skroniowo-żuchwowych, choć z nieco innej perspektywy. Badanie takie dostarcza wielu istotnych informacji na temat przyczyn, lokalizacji i rodzaju objawów chorobowych, które często są niejednoznaczne.

Zapraszamy do naszej placówki, w której możecie Państwo wykonać rentgen zębów, na Al. Krasińskiego 30, w Krakowie.


« wstecz
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02