Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Endodoncja Kraków

Zasadniczym celem stomatologii zachowawczej jest przede wszystkim zapobieganie i leczenie próchnicy. Choroba ta obejmuje szkliwo i zębinę, czyli tak zwane twarde tkanki zęba. Nieleczona próchnica może prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia miazgi, tkanki wewnętrznej, co może powodować dokuczliwy ból, a w konsekwencji wykluczyć ząb z procesu żucia. W skrajnym przypadku nieleczona próchnica może nawet stać się ukrytym ogniskiem infekcji i niekorzystnie oddziaływać na funkcjonowanie całego organizmu człowieka.

Leczenie próchnicy polega przede wszystkim na rekonstrukcji zniszczonych zębów, a w ostateczności – na ich usunięciu. By do tego nie dopuścić, należy skupić się na kluczowej sprawie jaką jest profilaktyka. Pozwala ona osiągnąć najlepsze efekty, czyli silne, zdrowe uzębienie. W zakres profilaktyki wchodzą m.in.: badania kontrolne (u dorosłych powinny odbywać się min. co sześć miesięcy, a u dzieci co 3 miesiące), lakowanie, fluoryzacja, usuwanie płytki nazębnej, kamienia nazębnego i osadu, a także instruktaż zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej wraz ze zalecaniami żywieniowymi.

W sytuacji próchnicy, która powiązana jest z zapaleniem miazgi zębowej stosuje się endodoncje, popularnie zwane leczeniem kanałowym. Zabieg ten opiera się na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi, poszerzeniu i odkażeniu kanałów, a w następnej kolejności wypełnieniu ich specjalnymi materiałami. Ma to na celu zamknięcie ich światła na całej jego długości, co w efekcie uniemożliwia wnikanie bakteriom i płynom fizjologicznym. Leczenie endodontyczne jest czasochłonne i wymaga wiele pracy, jednak wyleczony w ten sposób ząb ma szansę służyć pacjentowi przez długie lata. Stanowi także naturalny fundament, który posłużyć może do późniejszej odbudowy korony zęba lub zakotwiczenia dla uzupełnienia protetycznego.

Zapraszamy na zabiegi endodoncji do naszego gabinetu stomatologicznego Gamadent w Krakowie przy Alei Krasińskiego 30.


« wstecz
 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02