Autor: gamadent

Współczesne metody wybielania zębów są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne – profesjonalnie wykonany zabieg to gwarancja minimalnej ingerencji w szkliwo i zastosowania środków, które nie podrażniają dziąseł. Procedura dostosowywana jest do stanu uzębienia pacjenta, koloru zębów, ilości przebarwień. Ważne jest jednak, by zabieg wykonywać w zaufanym gabinecie stomatologicznym, gdyż nieodpowiednio dobrana metoda czy ilość preparatu może prowadzić do nadwrażliwości szkliwa czy stanów zapalnych. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że można go przeprowadzać już u dzieci od 14. roku życia, zaś to, jak długo utrzymają się efekty, zależy od indywidualnych nawyków higienicznych i żywieniowych.

Jednak istnieją przeciwwskazania przeciwko wybielaniu zębów, dlatego pierwszym krokiem bielszego uśmiechu musi być wizyta u stomatologa. Lekarz wskaże, jakie kroki należy podjąć przed przeprowadzeniem zabiegu. Wybielania nie przeprowadza się, jeśli zęby objęte są próchnicą – dlatego wcześniej absolutnie konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów.

Wbrew pozorom, to stosowane w domu pasty wybielające, używane w nieodpowiedni sposób i bez konsultacji ze stomatologiem, są niebezpieczne, gdyż mogą osłabić szkliwo. Z tego samego powodu odradza się również stosowanie robionych samodzielnie preparatów z sody czy soku z cytryny.

Udostępnij ten artykuł!