Autor: gamadent

Uśmiech, podczas którego pokazują się śnieżnobiałe zęby, to marzenie wielu osób. Tymczasem typowym problemem są zęby w żółtawym odcieniu. Na szczęście współczesna stomatologia potrafi nie tylko wyleczyć próchnicę czy usunąć kamień nazębny, ale również wybielić zęby. Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Wybielanie pozwala na zmianę koloru zębów od dwóch do siedmiu odcieni. Uzyskany odcień uzależniony jest od wyjściowej barwy uzębienia, a także tego, czy osoba poddająca się zabiegowi pali papierosy oraz pije dużo napojów powodujących przebarwianie szkliwa. To, jak szybko zęby odzyskają dawną barwę, jest uzależnione również od stopnia dbałości o nie. Zaniedbania higieniczne i zapominanie o regularnym szczotkowaniu zębów sprawi, że stracą one swój perfekcyjny kolor uzyskany w gabinecie stomatologicznym.

Zaraz po zabiegu efekt jest naprawdę spektakularny. Utrzymuje się przez około sześć tygodni. Po tym czasie zęby nieco zmieniają kolor, ale barwa się stabilizuje. Uzyskany wówczas kolor zębów będzie utrzymywał się przez dłuższy czas.

Zabieg wybielania jest całkowicie bezpieczny i warto zdecydować się na niego przynajmniej raz w roku.

Udostępnij ten artykuł!