Autor: gamadent

W celu zabezpieczenia się przed chorobami zębów i dziąseł przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym, codziennym ich szczotkowaniu. Druga kwestia to odpowiedni dobór pasty do zębów. Wprawdzie w mediach pojawia się dużo informacji na temat higieny, mnóstwo jest także reklam różnych marek, często brakuje nam jednak konkretnych wskazówek, czym się kierować przy zakupie pasty do zębów. Trzeba zwracać uwagę na to, co jest napisane na opakowaniu – spośród składników aktywnych największe znaczenie ma fluor, który sprawia, że bakterie nie atakują szkliwa.

Osobom starszym i niemowlętom zalecane są jednak pasty bez tego składnika. Palenie papierosów, spożywanie dużej ilości herbaty albo kawy wpływa na przebarwienia uzębienia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pastę wybielającą. W przypadku krwawienia dziąseł należy upewnić się, że produkt skierowany jest właśnie do osób o takim problemie. Czyli sięgamy po specjalną pastę dla zębów wrażliwych.

Generalnie interesujący nas produkt powinien zawierać informację o tym, że jego działanie pozytywnie wpływa na dziąsła, chroni przed próchnicą, usuwa osady i pozostałości po spożywaniu jedzenia, nie powoduje uszkodzeń szkliwa i błony śluzowej. Z pewnością w paście do zębów muszą znajdować się substancje ścierne i czyszczące.

Udostępnij ten artykuł!