Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Co to jest aparat samoligaturujący?

Aparaty ortodontyczne dzielą się na ruchome i stałe. Aparaty ruchome, które można dowolnie zakładać i zdejmować, są prostsze w budowie – składają się jedynie z płytki oraz specjalnych drutów, które trzymają aparat na miejscu. Aparaty mają bardziej złożoną budowę i dlatego co jakiś czas pojawiają się innowacje w zakresie ich budowy czy sposobu mocowania.

Aparaty samoligaturujące to jedna z takich innowacji, która skraca czas leczenia i zwiększa komfort użytkowania aparatu. Wyróżnia je sposób mocowania drutu, który ustawia zęby w odpowiedniej pozycji. W tradycyjnych aparatach drut mocowany jest za pomocą gumeczek, czyli tak zwanej ligatury, zaś w aparatach samoligaturujących – zwanych czasami aparatami Damona – drut mocuje się za pomocą zameczków z aktywną klapką. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi przesuwania się klapek zęby przemieszczają się na właściwą pozycję w sposób bardziej łagodny i płynny.

Aparaty samoligaturujące mają też inne zalety – są mniejsze, a więc również mniej widoczne, nie ranią tak bardzo zębów i policzków, a także pozwalają ograniczyć ilość wizyt u ortodonty. Dobór właściwego aparatu zależy jednak od konkretnej wady zgryzu. Lekarz mimo niewątpliwych zalet aparatów samoligaturujących może zalecić

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02