Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czy można uratować złamany ząb?

Złamany ząb – prawdziwy koszmar. Wiele osób sądzi, że z takim przypadkiem nie można zrobić nic poza ekstrakcją. Tymczasem okazuje się, że współczesna stomatologia doskonale radzi sobie również z takimi problemami.

Jeśli złamanie jest niewielkie i można je porównać raczej do ukruszenia, w zupełności wystarczy sięgnięcie po światłoutwardzalne wypełnienie kompozytowe. To nowoczesny materiał, który swoją barwą do złudzenia przypomina naturalny kolor zębów. Jest bardzo trwały i pozwala na wykonanie rekonstrukcji w błyskawicznym czasie. Sięgnąć można także po licówki, które są bardzo chętnie wybierane przez pacjentów. Mają one postać cieniutkich płytek wykonanych z porcelany, które nakleja się na zęby. Wada? Wyższa cena, co sprawia, że nie każdego stać na tą metodę.

Dzisiaj dentyści radzą sobie również ze złamaniami całych zębów. Leczenie rozpoczynają wówczas do wykonania zdjęcia RTG. Następnie w złamanym zębie, po uprzednim oczyszczeniu kanałów, umieszcza się specjalny sztyft. W dalszej kolejności w miejscu zęba umieszcza się wykonaną z porcelany koronę. To metoda bardzo komfortowa, która wiąże się jednak z koniecznością odbycia kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Nawet złamany ząb, jeżeli ma tylko w miarę zdrowe korzenie, nie jest powodem do większego niepokoju. Stomatolog z pewnością poradzi sobie z tym problemem.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02