Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czy plombę można wybielić?

Próchnica zębów zawsze wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia. Borowanie, a następnie założenie odpowiednio dobranego wypełnienia to jedyny sposób, aby uratować ząb przed usunięciem. Wraz z upływem czasu plomby mogą jednak zmieniać swój kolor. O ile w przypadku zębów znajdujących się z tyłu nie ma to tak wielkiego znaczenia, o ile w wypadku zębów przednich jest dość istotne. Czy plombę można wybielić?

Współczesna stomatologia stosuje wiele naprawdę skutecznych metod wybielania zębów. Są one naprawdę bezpieczne dla szkliwa i nie odbijają się negatywnie na jego kondycji. Niestety, nawet najlepsza metoda nie wybieli plomby. Co więc zrobić wówczas, gdy jej kolor wyraźnie odróżnia się już od koloru zęba?

Jedynym sposobem okazuje się być wymiana wypełnienia. Lekarz stomatolog dobierze kolor zastosowanego materiału do naturalnego koloru zębów. Dzięki temu będzie można znowu uśmiechać się bez skrępowania i obaw, że ktoś będzie zwracał uwagę na „dwukolorowe” zęby.

Czy wymiana plomb jest zabiegiem bolesnym? Obecnie nie. Lekarz może zaaplikować środek znieczulający, który sprawi, że pacjent nie będzie odczuwał żadnego bólu. Sama procedura jest bardzo podobna, jak przy leczeniu zaatakowanego próchnicą zęba. Lekarz usuwa plombę, a następnie po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu zęba zakłada nową.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02