Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym jest płytka nazębna?

Płytka nazębna to nalot, który tworzy się na zębach. Inaczej nazywamy go płytką bakteryjną tudzież osadem nazębnym. W jaki sposób powstaje w naszej jamie ustnej? Osadza się między zębami a dziąsłami podczas spożywania napojów i pożywienia – ich pozostałości w połączeniu ze śliną prowadzą do tworzenia się właśnie płytki bakteryjnej. W płytce namnażają się bakterie produkujące kwasy, które negatywnie wpływają na stan naszego szkliwa, a ponadto atakują również dziąsła. A zatem na powstawanie płytki jesteśmy narażeni każdego dnia, szczególnie w trakcie posiłków oraz po ich zakończeniu.

Kiedy płytka nazębna długo pozostaje na naszych zębach, szkody, które wyrządza, mogą niestety utrwalić się. Z powodu jej mineralizacji powstaje bowiem kamień nazębny. Dlatego nie należy do tego dopuścić i powinno się odbywać regularne, profilaktyczne wizyty u stomatologa, a przede wszystkim dbać o higienę jamy ustnej.

Jak zapobiegać powstawaniu już samego osadu? Rzecz jasna trzeba zadbać codziennie o odpowiednie szczotkowanie zębów oraz pamiętać o stosowaniu nici dentystycznej. Kiedy jednak płytka już się zmineralizowała i stworzyła kamień nazębny, należy poddać się u stomatologa zabiegowi piaskowania. Łatwo rozpoznać ten problem – kamień jest na ogół wyraźnie ciemniejszy niż kolor uzębienia.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02