Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym jest skaling i na czym polega?

Piękny uśmiech marzy się wielu osobom. Nawet najrówniejsze zęby nie będą wyglądały dobrze, jeśli na ich powierzchni będzie znajdował się brzydki osad. Aby go usunąć, a tym samym przywrócić zębom doskonały wygląd, należy przynajmniej raz w roku poddać się zabiegowi skalingu. Na czym on polega? Czy jest bolesny?

Skaling to prosty zabieg stomatologiczny, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego. Kamień osadza się przede wszystkim w pobliżu szyjek zębowych i może prowadzić do powstawania stanu zapalnego dziąseł. Jest bowiem doskonałą pożywką dla bakterii. Nieusuwany kamień może skończyć się paradontozą, a w konsekwencji nawet utratą zębów.

Zabieg skalingu dzieli się na:

  • naddziąsłowy
  • poddziąsłowy

W pierwszym przypadku kamień usuwany jest z powierzchni zęba. Taki rodzaj skalingu wykonywany jest zdecydowanie najczęściej i u większości pacjentów okazuje się być w zupełności wystarczający. Może się jednak zdarzyć tak, że kamień odłoży się już pod powierzchnią dziąseł. Wówczas konieczny jest skaling poddziąsłowy, który wymaga od stomatologa dużo większych umiejętności i doświadczenia zawodowego.

Obecnie skaling wykonywany jest najczęściej za pomocą skalera ultradźwiękowego. Zabieg nie jest bolesny, ale u bardziej wrażliwych pacjentów może wywoływać dość niemiłe doznania.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02