Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Czym różni się lakowanie od lakierowania zębów?

Ze względu na pewne podobieństwo słów łatwo jest pomylić lakierowanie zębów z ich lakowaniem. Wiele osób popełnia ten błąd, mimo że jeden zabieg znacząco się różni od drugiego. Warto wiedzieć, na czym one polegają po to, aby zyskać większą świadomość w kontekście profilaktyki i leczenia zębów. O czym powinniśmy zatem pamiętać? Przede wszystkim celem lakierowania jest wzmocnienie szkliwa, natomiast dzięki lakowaniu zabezpieczone zostają bruzdy. Ten pierwszy zabieg dotyczy wszystkich zębów, natomiast drugi - jedynie trzonowych i przedtrzonowych.

Lakierowanie jest bezbolesne. Powinno być ponawiane co pół roku. Dentysta wykonuje zabieg przy pomocy odpowiednich środków charakteryzujących się wysokim stężeniem fluoru. Lakierowane mogą być również zęby mleczne, przy czym dentysta dobiera inny preparat dla dzieci, inny natomiast dla dorosłych.

Lakowanie służy do zabezpieczenia bruzd przy pomocy laku szczelinowego. Wykonywane jest co kilka lat. Ma charakter profilaktyczny i stosuje się je nawet u dzieci w wieku od 2-3 lat. Może zatem obejmować także mleczaki. Pamiętajmy jednak, że muszą one być zdrowe, zabieg nie może się bowiem odbyć, jeżeli występuje próchnica wczesna. Lakowanie dokonywane jest po 4-5 miesiąca od momentu, jak wyrżną się stałe zęby. Podobnie jak lakierowanie, lakowanie nie wywołuje bólu.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02