Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Jak wygląda zakładanie implantów?

Implanty zębowe mają imitować brakujący ząb. Przyrównuje się je do korzeni zębowych, na które następnie są zakładane korony, czyli właściwe sztuczne zęby. Zakładanie implantów to zabieg skomplikowany i wieloetapowy, wymagający ręki profesjonalisty z doświadczeniem. Efektem końcowym ma być pełne zadowolenie klienta w postaci jego wygody oraz estetycznego uśmiechu. Implanty są mocowane w szczęce na stałe, dlatego wykonuje się je z tytanu, który po kilku miesiącach od zabiegu zrasta się z kością.

Przebieg zakładania implantów – krok pierwszy

Po wstępnej konsultacji i ocenie zdjęcia RTG szczęki i żuchwy, lekarz decyduje o terminie wszczepienia implantów. Zabieg ten polega na wykonaniu małych otworów w kości, a następnie umieszczenia w nich implantów. Trwa to od około godziny do dwóch, przy czym pacjent poddany zostaje wcześniej znieczuleniu miejscowemu lub narkozie. Po wkręceniu tytanowych elementów lekarz zszywa ranę.

Krok drugi – oczekiwanie

Tytan jest metalem o tyle przyjaznym dla naszych kości, że po pewnym czasie nasz organizm zaczyna traktować go jako tkankę właściwą. W ten sposób dochodzi do zrośnięcia się implantu z miejscem jego wszczepienia. Tytan pokrywany jest kolejnymi warstwami tkanki kostnej. Proces do całkowitego wygojenia trwa 3 miesiące (gdy implant został umieszczony w żuchwie) lub pół roku (w przypadku implantów przytwierdzonych do szczęki).

Krok trzeci – przygotowania do założenia koronki

Po upływie odpowiedniej ilości czasu, stomatolog przystępuje do wkręcenia pierwszego łącznika pomiędzy implantem a koronką, czyli tak zwanej śruby gojącej. Po ustabilizowaniu się śruby gojącej, możliwym jest szybkie i łatwe dobranie adekwatnego rozmiaru koronki.

Krok czwarty – umieszczenie zęba właściwego

Na podstawie zebranych wycisków protetycznych stomatolog modeluje łącznik właściwy i koronę. Gdy łącznik dobrze przylega do implantu, mocowana jest korona protetyczna. Ostatni etap to udzielenie zaleceń po zabiegu. Przy powstaniu obrzęku najlepiej stosować zimne okłady. Pacjent przez pierwsze dni powinien oszczędnie operować szczęką, nie przeżuwać twardych pokarmów, nie pić alkoholu i nie palić. Do tego należy delikatnie, ale dokładnie myć zęby oraz unikać wzmożonego wysiłku.

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02