Promocja

Wybielanie zębów lampą Beyond (laserem, zimnym światłem) lub techniką nakładkową w cenie 600zł

NFZ
Dentysta Kraków

Stomatologia Estetyczna Stangel Sp. P.

Płać kartą
Klimatyzacja
Parking
A A A

Wpływ palenia papierosów na zęby

Nie jest tajemnicą, że palenie szkodzi zdrowiu. Nawet na paczkach z papierosami zamieszczone są informacje mówiące o negatywnym wpływie nikotyny na układ krążenia, oddechowy, płodność. Na próżno szukać jednak informacji o tym, jak palenie odbija się na naszych zębach.

Wiele przeprowadzonych badań pokazuje, że osoby palące papierosy zdecydowanie częściej borykają się ze schorzeniami jamy ustnej. W wielu wypadkach prowadzą one nawet do wypadania zębów.

Cechą charakterystyczną zębów osób palących jest przede wszystkim bardzo obfity kamień nazębny, który przyczynia się do pogorszenia stanu dziąseł. Pojawiające się ich zapalenie prowadzi do stopniowego obniżania się tkanek, a w konsekwencji rozchwiania i wypadania zębów. Typowe są również przebarwienia szkliwa, których usunięcie jest bardzo trudne. Dlaczego? Tworzą się one nie tylko na powierzchni, ale również w nieco głębszych warstwach. Wszystkiemu winne są substancje smoliste oraz tlenek węgla.

Palacze zmagają się także z bardzo nieprzyjemnym zapachem z ust, którego zlikwidowanie należy do niezwykle trudnych. Przekłada się to na komfort życia – kontakty z innymi są w wielu sytuacjach bardzo utrudnione.

Z palenia bez wątpienia warto zrezygnować. Odbija się ono negatywnie nie tylko na poszczególnych układach naszego ciała, ale również na zębach..

 

Proszę wybrać gabinet


Gabinet Stomatologiczny Stanmed

Leczenie prywatne oraz NFZ
ul. Chmieleniec 19/U1
30-348 Kraków
12 656 34 33
79 656 34 33

Gabinet Stomatologiczny Stanmed 2

Leczenie prywatne oraz NFZ
Sobieskiego 13d/3
32-400 Myślenice
531 11 51 51
12 274 43 02